מרכז ד.פ.נ.ה

 

דלת פתוחה לנשים הלומדות    

 

מרכז ד.פ.נ.ה מבית התכנית ללימודי מגדר באוניברסיטת בר-אילן מציע לך מגוון של הרצאות, סדנאות,הכשרות וימי עיון בתפירה אישית בדיוק

למידותיך וצרכיך

תפיסת העולם שלנו אומרת שהמגדר נמצא בכל מקום והוא משפיע על חיינו בעוצמה, גם אם נדמה לפעמים שלא, או שכל העניין הזה כבר מזמן מאחורינו.

מסיבה זו או שואפות לפתוח לכל אחד ואחת חלון שיאפשר התבוננות חדשה על מצבים מוכרים וקיימים דרך העדשה המגדרית/

מה עושה עדשה מגדרית?

בדיוק כמו עדשה של מיקרוסקופ או של משקפת, כך גם העדשה המגדרית מאפשרת לראות דברים שנמצאים שם כל הזמן אבל אי אפשר להבחין בהם ללא הכלים המתאימים.

רק אחרי שלומדים להרכיב את העדשה המגדרית ולהשתמש בה בתבונה,

אפשר לראות באור שונה תהליכים ומצבים מוכרים.כך למעשה מתאפשרת גישה לסוג שונה של ידע,

בעזרתו ניתן להניע שינוי חיובי וצמיחה ברמה האישית והארגונית

המרכז  פועל במטרה להביא אל מחוץ לאקדמיה את עולמות התוכן והידע שנוצרים ומועברים במסגרת התכנית ללימודי מגדר באוניברסיטת בר-אילן.

תכנית זו היתה הראשונה בישראל שאפשרה כבר בשנת 2000 מחקר מתקדם ולימודים לקראת דוקטורט במגדר, ומאז הכשירה עשרות בוגרות (וגם כמה בוגרים...) שהשתלבו בעשיה ובמחקר במגוון תחומים ומגזרים בארץ ובחו"ל.

סגל המרצות והמרצים של מרכז ד.פ.נ.ה מורכב מבוגרות ובוגרי התכנית, המשתפים פעולה עם נשות ואנשי הסגל המלמדים כיום במגוון מסלולי הלימוד של התכנית. כל ההרצאות וימי העיון משלבים לצד הידע האקדמי-תיאורטי גם ידע יישומי-עדכני ולמידה חווייתית המבוססת על מתודה ייחודית של "למידה דיאלוגית"

הן התכנים והן המבנה של ההרצאות מגובשים בתהליך משותף שבו נבחנים גוף הידע הקיים הרלוונטי לארגון אל מול צרכיו באותו זמן- במטרה למצוא את הדרך המתאימה ביותר.

 

בואו לשמוע מה יש לנו להציע לכם!

פנו אלינו ונתאם פגישה בהקדם

zohar.barak@mail.biu.ac.il