בוגרות

ג'נה ח'טיב
ג'נה חטיב מג'לג'וליה, סיימה תואר ראשון במדעי המדינה ותקשורת והייתה שותפה בהקמת ארגון הסטודנטים האקדמאיים. פעילה חברתית ופמיניסטית, עשתה קורס מנהיגות נשית צעירה, בעלת תעודת הנחיית קבוצות. עבדה כרכזת פעילויות במרכז אמאן שנאבק באלימות בחברה הערבית. עובדת נכון להיום כמתורגמנית, תחקירנית, מנחת קבוצות ורכזת התנדבות ביישוב. משקיעה את כל הידע והניסיון שצברתי למען קידום החברה ולמען עתיד יותר טוב לאנשים שחיים בה.
מייסא ארשיד
עורכת דין בעלת משרד בוטיק בחיפה המייצג בסוגיות משפטיות ומגדריות, כגון עבירות מין ואלימות. המשרד נותן ייצוג רגיש מגדרית בענייני נזיקין ופיצויים לנפגעי עוולות מנהליות מצד רשויות המדינה. כמו כן, המשרד מעניק שירותי ייעוץ לקואליציית "האקדח על שולחן המטבח", תנועה לצמצום נשק במרחב האזרחי תוך הישענות על ניתוח ופרספקטיבה מגדרית. התוכנית ללימודי מגדר איפשרה לי תהליך משנה חיים שהצליח לעשות לי המשגה ונתן לי כלים ביקורתיים ואקדמיים למסגור חוויות אישיות בעולם העבודה, החברה, הכלכלה והמשפחה. התהליך מיקם אותי בתוך תנועה יותר רחבה וחובקת עולם של נשים וגברים הנאבקים למען שוויון וחירויות מגדריות. כיום זהו כלי מרכזי בבחירות העסקיות, המקצועיות, המשפחתיות, הפוליטיות והכלכליות שאני עושה באופן כמעט יומי ולטווח ארוך. הלימודים חיזקו את הסובלנות שלי לאחר/ת השונה ולהפנמה שהשינוי מתחיל אצלי וממני הלאה. התהליך העלה את רמת הביטחון העצמי שלי במקומי בעולם ובעצמי כאישה בעולם הזה. כחלום לעתיד אני חולמת להפוך את המחזה בו נשים, רוב נשי, בתפקידים בכירים וגם ממשלתיים בכירים ותפקידי הנהגה מקומית עירונית ופוליטית למחזה טבעי, לרגיל וראוי. שנגיע למצב של פוסט שיח שוויון מגדרי, שהמגדר יהיה NON ISSUE .
ניצן כספי שילוני
ניצן כספי שילוני, מודיעין במסלול השלמת תזה, בהנחיית ד"ר רונית עיר-שי בעלת תואר ראשון ושני במשפטים (תואר ראשון – האוניברסיטה העברית בירושלים, תואר שני בהצטיינות – אוניברסיטת בר אילן). עורכת דין מאז שנת 2008. מאז 2014 עורכת דין ומנהלת המחלקה המשפטית במרכז צדק לנשים, עמותה משפטית שעוסקת בדת מדינה ומגדר, ובפרט בנשים בבתי הדין הרבניים. מייסדת בית הדין ההלכתי הפרטי להתרת עגונות (2018) תיאור עבודת התזה (תזת מאמר): ניתוח טקסטואלי נרטיבי של פסקי דין רבניים שעוסקים באלימות במשפחה וניתנו בין השנים 2015-2021, תוך שימוש בתובנות של חקר משפט וספרות ותאוריות מגדריות. הנחת המוצא של המחקר היא שבאמצעות פסקי הדין שנמסרים לבעלי הדין לא מועבר רק מידע טכני ותוצאה אופרטיבית אלא דרכם גם משתקף סיפור שאותו בחרו הדיינים לספר. מוקד הדיון הוא בדרך תיאור העובדות והדמויות, העדויות, אופן הניתוח המשפטי-הלכתי ובחירת המילים והדימויים בטקסט. המחקר התמקד הן בהיבט האפיסטמולוגי והן בשיח אודות אלימות במשפחה, ובמסגרתו התבררו תמות אודות דמותה של האישה נפגעת האלימות וכן באשר לאופיים של יחסים זוגיים כפי שתופסים אותם הדיינים. ניצן מתארת את התוכנית ללימודי מגדר כ"מרחב שבו מתאפשר לי לתרגם ולסווג את השדה האקטיביסטי שבו אני פועלת, כמו גם את החיים עצמם, לתובנות ולרעיונות תאורטיים".
סיגל אופנהיים- שחר, נשואה +4, גילתה במהלך הלימודים מספר זהויות נוספות שיש ביכולתה לפתח וליצור עימם משאים ומתנים, ועל כך היא עומלת, קשה ...(למי שרוצה להצטרף ללימודים עליה לקחת זאת בחשבון). בזמנה הפנוי היא מנהלת את מרכז ד.פ.נ.ה, מרכז הכשרות, השתלמויות וכנסים, ממיסודה של תוכנית ללימודי מגדר, בר אילן. חוקרת את האופן שבו נערות מאוכלוסיות מודרות ומתויגות (כלומר מוחלשות ופגיעות) פוגשות חומרים פמיניסטים, ביקורתיים, מבוססי אוריינות כלכלית, ומושתתים על תפיסה של רישות והדדיות. בתקווה שתסיים לקראת שנה הבאה את תהליך הכתיבה.
רותי פויכטונגר, גרה עם אישי וחמשת ילדינו בגליל, חוקרת נשים דתיות למדניות העוסקות בגמרא, בעבר - אשת תוכנה. מעורבות בפעילות דתית לנשים בקהילה (תפילות, קריאה בתורה, מגילה). בעבר העברתי הרצאות בנושא סחר בנשים במסגרת מוקד הסיוע לעובדים זרים. ידעתי שאני פמיניסטית, אבל הלימודים עזרו לי להבין עם עצמי מה זה ומה זה אומר, ונתנו לי מילים לבטא ולנסח את מה שהרגשתי קודם על מעמדן של נשים בחברה בכלל ובקהילה הדתית בפרט
רות פרסר היא פעילה פמיניסטית וחוקרת את הצומת בין נאראטיבים אישיים, שארות ומיניות. בוגרת תואר שני בתוכנית ללימודי מגדר באוניברסיטת בר אילן (נושא התזה: "אחרות משמעותיות – סיפורי חיים של נשים נשואות שבחרו לחיות כלסביות" בהנחיית ד"ר ליאת פרידמן וד"ר רבקה תובל משיח) וכותבת את עבודת הד"ר שלה באותה תוכנית (נושא הד"ר:"A narrative investigation of queer separation" בהנחיית ד"ר אורלי בנימין). רות מתרגלת בתוכנית ללימודי מגדר במסלול המחקרי ובמסלול "מגדר בשטח".