הסטודנטית ציפורה גוטמן, זוכת פרס ג'ין שטרן לאקטיביזם חברתי! מיזם נשות חיל למען נשים פליטות מסודן ואריתראה

23/02/2044 - 13:20

שמחות לפתוח את סמסטר ב' עם בשורות נהדרות! אקטיביזם חברתי מצטיין במגמת שטח למען נשים פליטות מאריתראה וסודן!

ברכות לסטודנטית ציפורה גוטמן על זכייתה בפרס ג'ין שטרן, על מיזם 'נשות חיל' – פיתוח מנהיגות נשית בקהילות מבקשי מקלט בישראל. המיזם בשיתוף עם ד"ר מיכל קומם. 

ציפורה מספרת על המיזם: 

"במסגרת לימודי במגמת מגדר בשטח, אני מובילה מיזם בחממה לאקטיביזם פמיניסטי בהובלת ד"ר גילי הרטל ורחל לוי הרץ. הוצע לי על ידן להגיש בקשה למענק כספי במסגרת פרויקט ג'ין שטרן - לעידוד יזמות חברתית. תהליך ההגשה כלל ארבעה שלבים, כאשר כל שלב היה עמוק ורחב מקודמו. בחרתי להגיש לוועדה את מיזם 'נשות חיל', תוכנית המיועדת לנשים משתי קהילות מבקשי המקלט, האריתראית והסודנית ומתמקדת בשני מעגלים במטרה לייצר אפקט של תמנון והשתלבות עמוקה בקהילות. המעגל הראשון כולל פיתוח קבוצת נשים חזקות ומובילות בקהילה. המעגל השני כולל יזמות של פרויקטים חברתיים לטובת הקהילה ובמיוחד לטובת נשים בקהילה. 

מטרות התוכנית הן פיתוח מנהיגות נשית, הכשרת קבוצת נשים מנהיגות לזהות ולטפל במצוקות בקרב נשים ובנות בקהילות וסיוע למבקשות מקלט בפיתוח והקמה של יוזמות חברתיות למען קהילותיהן.

אני שמחה על הזכות להרחיב את התוכנית למען עולם צודק וטוב יותר ומודה לנשיא האוניברסיטה פרופ' אריה צבן ולד"ר שרון גולדמן סגנית הנשיא לפתוח, וכך גם לגב' ג'ין שטרן והנהלת הקרן על האמון בי ובמיזם. הכרת טובה מיוחדת אני חבה לגילי ורחל על העידוד והליווי המקצועי לאורך כל התהליך בפרט ועל נוכחותן האנושית והמקצועית בחיי בפרט".