אבתהאג' מג'לי זובידאת, אוקטובר 2020

שמי אבתהאג' מג'לי זובידאת. נולדתי בעיר נצרת בצפון הארץ ועדיין גרה באותה עיר.

את התואר הראשון בתקשורת ומגדר סיימתי במכללת עמק יזרעאל בשנת 2005. ואת התואר  השני בלימודי המגדר, בשנת 2017, באוניברסיטת בר אילן. היום אני בת 62. אני מגדירה את עצמי אישה פעילה חברתית, פמיניסטית, גם מתוך תפקידי בעיריית נצרת, כיועצת לקידום מעמד האישה והשוויון המגדרי.

מאז התבגרותי, הייתי פעילה פוליטית וחברתית. נבחרתי פעמיים למועצת נעמת באזור נצרת. הייתי חברת בתנועת הנשים הדמוקרטיות (תנד"י -תנועה יהודית – ערבית) ובחד"ש. היום אני עובדת יותר עם קבוצות נשים שונות בעיר, במטרה לעודד נשים לכנס למוקדי קבלת ההחלטות והמרחב הציבורי, דרך הקמת פעילויות שונות אשר נותנים להן כלים חדשים להשיג את המטרה שלנו.

בעקבות משבר הקורונה וסגירת העסקים הקטנים בהנהלת נשים בעיר, ראיתי לנכון מתוך תפקידי בעירייה להקים קורס מקצועי לבעלות העסקים הקטנים בעיר, ולתת להן את הכלים לצאת ממשבר זה, יותר חזקות. (הקורס ממומן מתקציב היחידה שאני עומדת בראשה בעירייה ובשיתוף פעולה עם עמותת "עסק משלך").

ללא התוכנית ללימודי המגדר, לא הייתי מקבלת אותה השראה, לגבי העבודה עם נשים, וללכת בעקבות נשים מקומיות ובינלאומיות אשר סללו לנו את הדרך במטרה להשיג מטרות חדשות ולהתערב בנושאים אשר הוגדרו "כגבריים כל הזמן".

בזכות לימודי המגדר, נחשפתי לחומרים ונושאים חדשים אשר תרמו לעבודה שלי, לחזק ולעודד נשים להיות חלק ניכר מן הכלל ולבטא את עמדתן (למרות שזה לא תמיד משיג את המטרה שלנו כנשים, אך שווה את הניסיון). לימודי המגדר העשירו וחיזקו אותי אישית בכל מיני תחומים, כגון ההיסטוריה של פמיניזם עד היום, המאבקים של הנשים על זכויות אשר הפכו לימים כמובנים מאליו (זכות ההצבעה), השינוי בראייה לגבי נסיבות ומקרים חברתיים, פוליטיים, כלכליים ועוד. את הנושאים האלה התחלתי לנתח מתוך ראייה חדשה אשר לא שמתי לב אליה לפני הלימודים. בנוסף, גם למדתי איך להתנגד לדברים שלא מוצדקים בעיניי, אם זה בתוך החברה, המשפחה והעבודה.

החלום שלי לעתיד הוא לראות צדק אמיתי בין נשים וגברים בכל החברות. כלומר, שיתוף פעולה בין נשים וגברים אשר מאמינים בחשיבות הטמעת הנשים במרחב הציבורי ובמוקדי קבלת ההחלטות. כך נשיג את המטרה. חלומי להיות חלק מהעתיד הזה וליהנות גם כן ממנו.