אמירה עיסא-פרח, אוקטובר 2020

אמירה עיסא פרח, כפר יאסיף.

מובילה פרויקט במרחב הציבורי על ידי אקטיביזם פמיניסטי, "לנשים יש מקום".

הפרויקט התחיל בשנת 2019, ביום האישה הבינלאומי, במטרה להעביר את הנשים למרחב הציבורי של הכפר ולהאיר על אי השוויון המגדרי. הפרויקט רצה להדגיש שיש מקום לנשים במרחב הציבורי ולמרות שהן היו ועדיין פעילות חברתית פוליטית וכלכלית באופן סמוי מן העין. הפרויקט ביקש להוציא את האישה האקדמאית, הפלחית, הרצפית, עקרת הבית, המתנדבת, הסופרת, הציירת, הפסנתרנית, האומנית, החלוצה בהקמת עמותה לאנשים עם מוגבלויות והזמרת – כולן - אל המרחב הציבורי של בית הספר התיכון של הכפר על ידי תערוכה של פוסטרים וקורות החיים שלהן. וועדה בחרה נשים מהכפר מכל העדות, הגילאים והתמחויות מקצועיות, בנוסף לנשים עם מוגבלויות. היוזמה שלי היא יוזמה חלוצית והיא ממשיכה עם הרבה שיתופי פעולה מהקהילה ומוסדות החינוך של הכפר.

יש לציין כי התהליך והאג'נדה הפמיניסטית שעמדה מאחורי מטרת הפרויקט הביאו ליצירת שיח ציבורי, העלאת מודעות לגבי תפקיד הנשים בחברה ולהיווצרות שאלות סביב הסוגיה הפמיניסטית.

התוכנית ללימודי מגדר היא תכנית מעצימה שאפשרה לי לבחון במבט ביקורתי את החברה והתרבות ולאתגר את "המובן מאליו". רכשתי כלים המאפשרים לי לנתח סוגיות חברתיות, היסטוריות, פוליטיות ואישיות המעסיקות אותי מפרספקטיבה מגדרית. גיליתי שהאישי הוא פוליטי.

החלום שלי הוא המשכיות של הפרויקט עם הפיכתו למסורת קבועה ושיתופי פעולה נרחבים. הקמת ועדה אשר דנה בסוגיות פמיניסטיות בכפר והעלאת המודעת אצל המתבגרים/ות וקובעי המדיניות במועצה המקומית.