הודעות

מברכות את ד"ר סינאל עתאמנה, בוגרת התכנית ללימודי מגדר באוניברסיטת בר אילן, בהנחיית פרופ' אורלי בנימין מהמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה על זכייתה במענק ה- ISF "הקרן הלאומית למדע", לתלמיד ותלמידות פוסט-דוקטורט בחו"ל. היא תתחיל את לימודי הפוסט-דוקטורט באוקטובר הקרוב באנגליה, באוניברסיטת ססקס, בבית הספר לחינוך ועבודה סוציאלית, בהנחיית  Dr. Louis Gazeley.

 

ברכות חמות לדוקטורנטית רותי בלאט, בהנחיית פרופ' אורנה ששון-לוי וד"ר גילי הרטל, על פרסום מאמר מעבודת הדוקטורט שלה בכתב העת Sexualities. לקריאת המאמר

 

ברכות חמות לפרויקטים הזוכים לשנת תשפ"ב בפרס מאור על אקטיביזם פמיניסטי מצטיין הפונה לקהילות שונות בחברה הישראלית, ביוזמתה של ד"ר ענת מאור: 

התחלה חדשה לנשים פלסטיניות בהובלת רודיינה שקיא-משעור

קהילת אחריות הורית לשוויון בהובלת חגית ארליך

הפרדת אישה מבן זוג רשום במס הכנסה בהובלת נילי בונה

ברכות לזוכות!

לקריאה על הפרויקטים המועמדים השונים 

 

מוזמנותים לערב סיום שנה של "החממה לאקטיביזם פמיניסטי" של מגמת מגדר בשטח, תשפ"ב. בערב יחולקו פרסי מאור על אקטיביזם פמיניסטי מצטיין הפונה לקהילות שונות בחברה הישראלית ביוזמתה של ד"ר ענת מאור. 

לתוכנית האירוע

לקריאה על הפרוייקטים המועמדים לפרס מאור תשפ"ב

 

סטודנטיות מצטיינות בתוכנית ללימודי מגדר! ברכות חמות לניצן כספי-שילוני על זכייתה בפרס על עבודת המאסטר שלה מטעם המרכז לחקר האישה ביהדות ע"ש פניה גוטספלד הלר. ברכות נוספות לשירי אורון ולשרון תירוש על זכייתן בפרס הרקטור לסטודנטיםות מצטייניםות. אחרונה חביבה בברכות, הלה דלאל שזכתה בפרס הרקטור על פרסום מאמר פרי עבודת התיזה שלה. 

 

התוכנית ללימודי  מגדר שמחה להשיק מלגות הצטיינות חדשות למועמדות.ים לשנת תשפ"ג. לפרטים נוספים

ברכות חמות לד"ר יעל בר צדק שסיימה לאחרונה דוקטורט בתוכנית, בהנחיית פרופ' אורלי בנימין. המחקר לדוקטורט בחן את התמסדות הטיפול בהטרדה מינית בישראל. יעל התקבלה לפוסט דוקטורט במחלקה לתקשורת באוניברסיטת מיינץ בגרמניה בהנחייתו של ד"ר יוסי דוד. המחקר לפוסט דוק עוסק ב- #MeToo בקהילה הלהטב"קית בישראל ומהווה מחקר המשך למחקר הדוקטורט. לפרטי התפקיד של ד"ר בר צדק

 

משפחת התוכנית ללימודי מגדר, 

חג הפסח הוא חגיגה של חירות ושמחה, שמחת היציאה מעבדות לחירות. 

בהגדה אנו קוראים ש"בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים" – ובמילים אחרות להתחדש כל שנה ושנה בטעם החירות. בעקבות קריעת ים סוף, המדרש אומר: "בקשו מלאכי השרת לומר שירה, אמר הקב"ה: מעשה ידי טובעים בים ואתם אומרים שירה?" (תלמוד בבלי, מסכת מגילה י ע"ב). אלוהים אוסר על המלאכים לשיר את שירתם הקבועה, משום שהוא מצטער על מות כל יצוריו שנבראו בצלמו, גם אם מדובר במשעבדים אכזריים שנענשו בצדק. על בסיס המדרש הזה נקבע לדורות שלא אומרים בפסח את כל תפילת ההלל אלא רק חלקים ממנה – משום שאם היציאה מעבדות לחירות כרוכה במוות של בני אדם ואפילו הם הגרועים שבמשעבדים – השמחה בכל זאת אינה שלמה. בימים אלה, בהם דומה שהשנאה מרימה ראש, אני מתפללת שנזכור שטעם החירות הוא גם טעם אהבת האדם. 

חג שמח, 

רונית

ברכות לד"ר גילי הרטל על קבלת המינוי כמרצה בכירה! שמחות עבורה ועבור כולנו כחלק מהסגל המצוין בתוכנית. 

שימו לב! החל משנת הלימודים תשפ"ב, ימי הלימודים בתוכנית עוברים לימי שלישי (שנה א') ורביעי (שנה ב' ומעלה). 

ידיעון לימודי מגדר תשפ"ב

ברכות חמות לעו"ד שירי אורון, בוגרת המסלול המשולב ודוקטורנטית בהנחיית ד"ר מירי רוזמרין, על זכייתה בפרס נעמ"ת היוקרתי לשנת תשפ"א, עבור מחקרה העוסק במשמעויות של אלימות רגשית. לפרטים נוספים

ברכות חמות לשתי מלגאיות הנשיא הטריות שלנו בתוכנית, אינה בלוס-קדוש ומעיין פדן, שתיהן מונחות של ד"ר גילי הרטל. שמחות מאוד שהתוכנית ללימודי מגדר היא בית למצויינות אקדמית מרשימה ופורצת דרך!

ברכות חמות לתלמידות ותלמידי התוכנית אשר זכו בפרסים פנימיים על הצטיינות לימודית ומחקרית ובפעילות אקטיביסטית:

במסלול המחקרי לדוקטורט זכו שרון תירוש, ענת רביב, ג'ני סבידיה. 

במסלול המחקרי לתואר שני זכו אינה בלוס קדוש, פבל פיליפוב, לימור שבתאי, דנה שלם גז. 

במסלול מגדר בשטח זכו לאה גפנג'ר לוי, צביקה אהל. 

ניוזלטר אפריל, 2021

ברכות חמות לד"ר מיכל פרינס על הוצאת ספרה "פשוט לרצות", המסכם למעלה מעשור של מחקר בנושא מיניות ויחסי אישות בקהילה הדתית. מרגש לראות את תוצרי המחקר מקבלים תהודה רחבה בציבור. בהצלחה! לינק לרכישת הספר

ברכות חמות לאינה בלוס-קדוש על זכייתה בפרס מצטיינת רקטור לתואר שני, לשנת תשפ"א! אינה עושה בתוכנית תואר שני בהנחיית ד"ר גילי הרטל. נושא המחקר שלה הוא קידומם של שירותי רפואה קהילתית המותאמים לאוכלוסיית הטרנס* בישראל. יישר כח!

מברכות את ד"ר יאיר אפטר על צאת ספרו, "גברים מדברים אלימות - עזרה נפשית לגברים הנוהגים באלימות בזוגיות", בהוצאת רסלינג. 

 

ברכות וגאווה גדולה לפרופ' אורנה ששון לוי שמונתה ליועצת נשיא האוניברסיטה להוגנות מגדרית! המתאימה ביותר לתפקיד החשוב הזה!

ברכות לראשת התוכנית, פרופ' רבקה תובל משיח, על זכייתה ב"אות קטן" לשנת 2020, על שילוב בין עשייה אקדמית עניפה ופעילות חברתית-קהילתית משמעותית! שילוב בין אקדמיה ושטח מעורר השראה!

 

* מסכמות את השנה האקדמית תש"פ בגאווה ובברכות לארבע חברות בסגל ההוראה של התוכנית אשר הועלו לתקן האקדמי הגבוה ביותר, פרופסור מן המניין! 

פרופ' אורלי בנימין 

פרופ' רונית קרק

פרופ' אורנה ששון-לוי

פרופ' רבקה תובל-משיח

 

ממשיכות להוביל בשנת תשפ"א אקדמיה של מחקר, אקטיביזם ומצויינות!

ברכות לשרון גלסנר ורותי גליק על זכייתן במלגה לחקר האישה ביהדות, ע"ש פניה גוטספלד-הלר! מוזמנות.ים להכיר: 

הזוכות במלגה לחקר האישה ביהדות ע"ש פניה גוטספלד הלר

 

בשעה טובה נפתחת שנת הלימודים תשפ"א! 

אנחנו מברכות את כל הסטודנטיות.ים בתוכנית שמצטרפות וממשיכות. 

 

השנה צפויה תוכנית מרתקת במיוחד בסמינר המחלקתי שלנו, אחת לחודש בימי רביעי בשעה 18:00. 

הרצאה ראשונה ביום רביעי הקרוב, עם עו"ד אינסאף אבו שארב, על מאבקן של הנשים הבדואיות בנגב בפוליגמיה

ההרצאות פתוחות לקהל הרחב בזום: 

https://us02web.zoom.us/my/gilly.hartal

שתהיה שנה אקדמית של למידה משותפת!