"מעוררות השראה ומשפיעות", ג'נה ח'טיב, ג'לג'וליה

ג'נה מדברת על פרויקט השטח שלה, אשר הקים מעגלי שיח לנשים צעירות בג'לג'וליה: 

"פרויקט מעוררות השראה ומשפיעות הוא פרויקט פמיניסטי נשי שהתחלתי בו לפני שנה, מתוך הבנה שחסרה לנו כתובת לבנות צעירות ביישוב שלי ג'לג'וליה. הפרויקט הוא הראשון ביישוב בכמה מובנים: קודם כל בהיותו מעגל השיח הראשון שמתקיים בתוך היישוב, הכתובת הראשונה והיחידה עד היום לבנות צעירות לשאול, להתייעץ, לשתף ולהשתייך, והכי חשוב הפרויקט הראשון שמכניס את השיח הפמיניסטי והמאבק הנשי לתוך היישוב.

בפרויקט מתקיימים מפגשים פעם לשבוע שבהם אני נפגשת עם הבנות ואנחנו דנות בסוגיות פמיניסטיות, חברתיות, פוליטיות. לאחרונה התחלנו לגבש רעיונות לנקיטת צעדים בשטח במאבקים שונים ולגיבוש פרויקטים בתוך ומחוץ ליישוב. הפרויקט התחיל מתוך חוויה אישית שלי, כאשר השתתפתי המון שנים במעגלי שיח קבועים בתל אביב, דנתי בהרבה נושאים, נחשפתי להמון נושאים ולמדתי המון. בשלב כלשהו ולמרות שהייתי מאוד מחוברת לקבוצה היו לי אתגרים וקשיים בחיים שהייתי צריכה לדון בהם עם צעירות שדומות לי, שגדלו במקום שגדלתי בו, התמודדו עם המנטליות שאני מתמודדת איתה וכו'. למרות כל הפחדים והחששות שהיו לי, החלטתי להקים את הקבוצה ביישוב, כי אם אני מרגישה צורך גדול בזה. עוד המון בנות מרגישות ככה ואם לא אהיה אני זאת שמכניסה את השיח הפמיניסטי לתוך היישוב אז מי תעשה את זה? התחלתי עם 10 בנות, דיברתי איתן שיחות ארוכות על הפרויקט, הצבתי בפניהן את החשיבות והזמנתי אותן למפגש הראשון, זה היה כל כך מרגש לראות את הבנות כבר מהמפגש הראשון משתפות אחת את השנייה, תומכות אחת בשנייה, ומתלהבות להמשך. היום אני יודעת עד כמה היה חיוני לעשות את הפרויקט הזה. היום יש 19 בנות במעגל ולכולן זאת הפעם הראשונה שהן משתתפות במעגל שיח. אחרי כל מפגש, אני מקבלת תמיד הודעות מהבנות עד כמה זה חשוב להן ועד כמה זה תורם להן. מחודש מרץ שעבר התחלנו לעשות את המפגשים בזום ובתקופה האחרונה אני מאוד מרגישה את החשיבות ואת התמיכה שהפרויקט עושה כי בכל פעם שאני מתכננת שהמפגש יהיה שעה הוא נמשך לשעתיים ותמיד יש לבנות מה לדבר ובמה לדון והן מחכות למפגשים משבוע לשבוע.

החלום שלי תמיד היה להקים גוף שיכול להכיל את הבנות הצעירות ביישוב שלי, הבנות שרוצות לשנות את העולם ומאמינות בזה אבל אין מקום שמאגד אותן ואין קבוצה וחברות דומות להן שייתמכו בהן ויעודדו אותן, פרויקט מעגלי השיח 'מעוררות השראה ומשפיעות' היה תמיד חלום בשבילי. תמיד רציתי להגיד לבנות צעירות שהן לא לבד, שישאפו, יעשו שינוי, יחשבו מחוץ לקופסה ולא יוותרו לעצמן. היום אני מאוד גאה שהפרויקט הזה פעיל יותר משנה. הצעירות הולכות לשנות את פני העולם".