ועד הורים ארצי לגילאי לידה עד גיל 3 לחברה הערבית, נאדירה עסוס, יפו

הקמת ועדי הורים מקומיים, כרגע ביפו ולאחר מכן בעוד ישובים, כאשר המטרה הנה פתיחת מרכזים ומעונות יום בפקוח ובמימון ציבורי, לילדים/ות ערבים/ות בארץ בגילאי לידה עד 3 שנים. כידוע, יש מחסור גדול במועונות יום בחברה הערבית. בהשוואה לחברה היהודית, אחוז הכיסוי בחברה הערבית עומד על 15% לעומת החברה היהודית בה אחוז היכסוי עומד על 30%.  מעונות אלה יאפשרו לאמהות ערביות לצאת לשוק העבודה, לממש את עצמן, להגיע לעצמאות כלכלית וחברתית. כמו כן, השקעה בילדים/ות בגילאי לידה עד 3 שנים חשובה מאוד בהיותה תקופה זו קריטית בהתפתחות הכללית והתפתחות המוח בפרט. השאיפה היא שמסגרות אלו יהיו בעלות מינמילית או ללא עלות עבור כל הילדים/ות בארץ .

הפרויקט שם לעצמו כמטרה להקים ועד הורים ביפו לגילאי לידה עד 3 שנים, במטרה לדרוש מהרשויות פתיחת מעונות יום לגילאים אלה. הקמת ועד ההורים הארצי לחברה הערבית לילדים גילאי לידה עד 3 שנים, יסתייע בעזרת ועדת המעקב של החברה הערבית והפורום של ראשי מועצות ערביות, כמו גם עם סיוע ועזרה של חברי כנסת מהרשימה המשותפת ואחרים. השאיפה היא להגיע לאחוז כיסוי  של 30% ויותר של מעונות יום לילדים/ות ערבים/ות בגילאי לידה עד 3 שנים. 

נאדירה מספרת: 

"ראשית, חשוב לי להבהיר להורים בכלל ולאמהות בפרט שזכותם לדרוש הקמת מעונות יום בפיקוח ובמימון ציבורי ולא להכניס את ילדיהן למסגרות פרטיות ופיראטיות או למסגרות בעלויות גבוהות שלא ניתן להורים ערבים לעמוד בהם. זו הסיבה שהרבה נשים מעדיפות להישאר בבית עם הילדים ולא לצאת לעבודה ולשלם יותר מ- 70% מהמשכורת למטפלת או למסגרת פרטית. פתיחת מעונות יום מסובסדים ומפוקחים תאפשר לאמהות לצאת לשוק העבודה ולהגיע לעצמאות כלכלית ללא תלות בבעל או במשפחה

من اهداف مشروعي اخذ حيز في السياسات  الحكومية  بالدولة بكل ما يتعلق بافتتاح اطر للطفولة بالجيل الغض منذ الولادة ولغاية ٣ سنوات. اطر مجانية تتمتع بالمهنيةوالارشاد  مما يضمن خروج اكبر عدد ممكن للنساء الى سوق العمل مما يضمن  خروج الكثير  من العائلات العربية من تحت خط الفقر. אחת המטרות של הפרוייקט שלי היא הנכחת הצרכים של האוכלוסיה הערבית במדיניות הממשלתית בכל מה שקשור לגיל הינקות מלידה עד גיל 3 שנים, וזאת על יד פתיחת מעונות יום חינמים, במימון ופיקוח ציבורי. כך נאפשר למספר גדול יותר של נשים לקחת חלק בשוק העבודה דבר שיבטיח בין היתר הוצאת משפחות ערביות מתחת לקו העוני".