אילאיל קומיי-דרור, בוגרת מגדר בשטח

אילאיל קומיי-דרור, בוגרת מגדר בשטח (את התעודה קיבלה יחד עם לידת הבת הקטנה שלה בשנת 2015). גדלה בדרום (ושם גם הלב שלה), ואחרי כמעט עשור במבשרת (בקסטל) עברה לרעננה (עדיין מתאקלמת).

כחלק מעבודת הגמר במסלול השטח אילאיל הפכה את הבלוג שלה ("בלוג משלך") לבלוג שנוגע להנגשת מידע וזכויות בהסתכלות מגדרית. הבלוג היווה פלטפורמה לכותבות ולכותבים שונים שנגעו בתחומי חיים שונים – עם הסתכלות משפטית וזכויות וחוקים.

אילאיל מספרת על עצמה:

"אני אקטיביסטית ומגדירה את עצמי כפמיניסטית מאז גיל 14. בוחנת את הברור מאליו ואת המורכבות המגדרית בכל דבר בחיי – בין אם בחיים הזוגיים והמשפחתיים (חתונה בקידושין פרטיים ומחוץ לרבנות, בן הזוג שלי ואני התחלקנו בחופשת הלידה) בין אם במילואים (רס"ן בפיקוד העורף ובין מקימות קבוצת "המילואימניקיות") ובין אם בחיים בכלל.

היום אני מנהלת תחום במשרד העבודה – מנהלת תוכנית ארצית לשילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה ("תעסוקה שווה"). מרגיש לי שכל בוקר אני חלק מעשייה אקטיביסטית לשינוי חברתי מול מעסיקים ומול מחפשי עבודה. מרגישה שאני משתמשת הרבה בכלים שלמדתי בתואר.

התוכנית ללימודי מגדר עבורי היא בית. מקום שבו מדברות את השפה שלי. שפת האם שלי. השפה הפמיניסטית. מקום שבו יש הכל מהכל. יש חשיבה ביקורתית על החשיבה הביקורתית. יש חשיבה שמובילה לעשייה. יש כלים. ואנרגיות. ושפה משותפת. יש שינוי עולם. בשביל הילדות שלי. בשביל אחותי ואמא שלי ובן הזוג שלי. ובשבילי.

כחלום לעתיד אני אשמח להמשיך את השרשרת. אני עומדת על כתפי נפילים. ואני חלק משרשרת. וכל אחד ואחת עושה שינוי קטן בדרך – ובסוף אנחנו מזיזים את המחט. אנחנו עוד לא שם. אבל בדרך. ומנסה להנות מהדרך J".